Новини 2016-04-20 08:35

У ПАРЄ назвали дії Росії на Донбасі "гібридною анексією"

За словами доповідачок, за нинішніх умов не можна говорити про проведення виборів на Донбасі найближчим часом.

У Парламентській асамблеї Ради Європи дали песимістичну оцінку ситуації на Донбасі. Такі висновки оприлюднили з цього приводу учасники слухань "Конфлікт на Сході України: політичні та гуманітарні проблеми", що відбулися у вівторок, 19 квітня, у рамках сесії ПАРЄ, яка триває у Страсбурзі.

Ескалація конфлікту на Сході України останнім часом помітно посилилася, і за нинішніх умов не можна говорити про проведення виборів на Донбасі найближчим часом. Так вважають доповідачки з питань України в ПАРЄ Крістіна Зелєнкова (Чехія) та Марілуїзе Бек (Німеччина), які нещодавно побували у Києві, Дніпропетровську та Маріуполі. На їхню думку, вплив Росії на Донбасі останнім часом значно посилився.

"За нашою інформацією, в Кремлі створено п'ять "міністерств", які фактично керують так званими "ЛНР" та "ДНР", - заявила Бек. Вона назвала нинішній стан справ на окупованих територіях "гібридною анексією", яка стала неминучим наслідком гібридної війни, яку веде проти України Росія. Таким чином, констатувала доповідачка, поки переговори у Мінську щодо подальшої долі Донбасу тривають, ситуація на місці їх випередила і пішла далі.

Представниця Німеччини висловилася за те, щоб до врегулювання конфлікту на Сході України до Німеччини та Франції долучилися США та Великобританія, які на початку 1990-их гарантували Україні її територіальну цілісність. "Єдине, чого просила ця європейська країна за те, що відмовилася від своєї ядерної зброї", - наголосили доповідачка.

Доповідачки ПАРЄ вважають, що "Європа недостатньо цікавиться" тим, що відбувається з переселенцями в Україні. "Ми чимало говоримо про сирійських біженців, які шукають притулку в Європі, але набагато ближче, хай в трохи ліпших, але в однаково скрутних умовах живуть люди, які так само потребують щоденної турботи", - наголосила Бек. Депутатки асамблеї також відзначили значний внесок волонтерів та неурядових організацій у справі допомоги переселенцям. "Я навіть не знаю, чи вдалося б державі впоратись з усіма цими викликами без допомоги волонтерів", - сказала Зелєнкова.

Нагадаємо, раніше у ПАРЄ вже відзначили подальше погіршення безпекової ситуації вздовж лінії розмежування та неможливість проведення там виборів.