Новини 15:50

Порошенко зробив безстроковим мораторій на виплату Росії «кредиту Януковича»

Якби закон не був ухвалений, 1 липня в України виникли б зобов'язання по виплатах.

Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення зміни до статті 4 закону України "Про особливості здійснення угод з державним, гарантованим державою боргом і місцевим боргом", яким продовжується термін дії тимчасового мораторію на виплати за випущеними в грудні 2013 року і викупленими Фондом національного добробуту РФ дворічним єврооблігаціями. Про це йдеться на сайті Верховної Ради на сторінці відповідного законопроекту (№3677).

Нагадаємо. Рада прийняла закон 12 квітня.

Йдеться про продовження терміну дії тимчасового мораторію на виплати за випущеними в грудні 2013 року і викупленими Фондом національного добробуту РФ дворічним єврооблігаціями на $3 млрд, який закінчується 1 липня 2016 року.

12 квітня заступник міністра фінансів Оксана Маркарова, представляючи законопроект, пояснила, що прийнятий в травні 2015 року Закон встановив мораторій на виплати за зовнішніми боргами до 1 липня 2016 року. Оскільки більшість зовнішніх зобов'язань в ході переговорів з кредиторами були реструктуризовані, необхідно продовжити дію мораторію, який буде стосуватися тепер тільки виплат за "російськими" євробондами.

Вона пояснювала, що якщо парламент не прийме цей закон, то з 1 липня цього року у держави Україна виникає зобов'язання по виплатах за цими євробондами.

Прийнятий законопроект скасовує кінцеву дату дії мораторію, і він переходить в розряд безстрокових.

Як повідомлялося, РФ подала в суд Лондона позов проти України через «борг Януковича».

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд повідомив 16 грудня, що борг України перед Росією на 3 мільярди доларів, який був взятий екс-президентом Віктором Януковичем за два місяці до втечі, визнаний державним, а не комерційним.

Україна запропонувала РФ реструктуризувати свій борг на умовах, які були запропоновані всім приватним кредиторам. 1 січня Міністерство фінансів РФ заявило, що готує позов в англійський суд через невиплату Україною $3 млрд кредиту. У свою чергу, міністр фінансів України Наталія Яресько раніше заявляла, що питання держборгу України перед Російською Федерацією можна вирішити без суду.

схожі новини