Новини 20:00

Українці Росії оскаржать ліквідацію культурної автономії у Європейському суді

Українці РФ подаватимуть до Європейського суду скаргу щодо ліквідації Федеральної національно-культурної автономії українців Росії

Українці РФ подаватимуть до Європейського суду скаргу щодо ліквідації Федеральної національно-культурної автономії українців Росії.

Про це повідомив співголова Організації українців Росії Валерій Семененко, коментуючи рішення Верховного суду Росії, який постановив ліквідувати Федеральну національно-культурну автономію українців Росії (ФНКА УР).

Семененко заявив, що перед зверненням до суду в Страсбурзі українська діаспора подасть спочатку касацію до Президії Верховного суду. Крім того, найближчим часом буде підготовлено лист до Президента України Віктора Януковича.

За словами Семененка, його виступи на радіо та участь в організації різних заходів була його особистою ініціативою, де він виступав як приватна особа, а не голова ФНКА УР.

Kрім того, на останніх засіданнях суду до попередніх звинувачень додалась ще одна - запізнення на місяць з поданням фінансового звіту. Семененко зазначив, що контролюючі органи особливо цікавила графа про отримання іноземних грошей.

«У нас же їх не було, тому ми подали звіт в «нуль», - сказав він, додавши, що на практиці ці звіти іншими організаціями здаються з річним запізненням.

При цьому співголова ОУР висловив також здивування позицією Посольства України в РФ.

За його словами, він неодноразово звертався до дипломатів з проханням надати юридичну підтримку, але «ніхто не хотів розбиратись».

«Посольство зайняло позицію стороннього і не зовсім зацікавленого спостерігача», - зазначив Семененко.

Нагадаємо, рішенням Верховного суду Росії було задоволено позов Міністерства юстиції РФ, яке домагалося ліквідації Федеральної національно-культурної автономії українців Росії у зв`язку з «виявленням порушень в господарській діяльності».