Новини 2016-05-25 15:09

Путін підписав указ "Про помилування Савченко"

Інформація про це з'явилася вже після новини про прибуття українки до Києва.

Президент Росії Владімір Путін підписав указ "Про помилування Надії Савченко". Про це повідомив його прес-секретар Дмітрій Пєсков.

За словами адвоката Ніколая Полозова, Савченко не відбуватиме покарання в Україні, помилування це передбачає.

"Не дивлячись на те, що процедура передачі засуджених не була доведена до кінця, не було судового рішення, Савченко повернулася на Батьківщину абсолютно вільною людиною. Як ми і говорили, її повернення в Україну було політичним рішенням", - сказав Полозов.

Він підкреслив, що в Україні Н.Савченко не буде відбувати покарання.

"Ми говорили про це ще раніше, що результат видачі Савченко - це політичне рішення", - сказав він.

За словами прес-секретаря російського президента Дмітрія Пєскова, Путін підписав указ про помилування Савченко на прохання родичів журналістів, у смерті яких російський суд звинуватив Савченко (нагадаємо, сама Савченко не збиралася просити про помилування і заборонила це робити адвокатам, оскільки не визнала себе винною).

"Цій зустрічі передували звернення на ім'я глави держави від згаданих мною родичок, які були написані ще 22 і 23 березня відповідно, в яких Маріанна Дмитрівна (Волошина) і Єкатєріна Сергіївна (Корнелюк), виходячи з міркувань гуманності, звернулися з проханням помилувати", - сказав ДПєсков.

Сам Путін заявив, що рішення про помилування української Савченко "продиктоване міркуваннями гуманізму" і висловив надію, що воно призведе до зниження напруженості в зоні конфлікту на південному сході України.

"Хочу висловити надію, що подібні рішення, продиктовані передусім міркуваннями гуманізму, приведуть до зменшення протистояння певною зоні конфлікту і допоможуть уникнути подібних жахливих і непотрібних втрат", - сказав Путін.

Як повідомлялося, літак з Надією Савченко щойно приземлився в Україні.

Зазначимо, ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що сьогодні ув'язнену в Росії Надію Савченко обміняють на російських військових Алєксандра Алєксандрова та Євгєнія Єрофєєва і повернуть в Україну

До аеропорту «Бориспіль» прибув президентський кортеж та журналісти, проте офіційно не повідомлялося, в який саме аеропорт прилетить Савченко.

схожі новини