Новини 12:42

Рада знизила акцизи на імпорт уживаних авто

Автори законопроекту планують, зокрема, боротися з нелегальним ринком автомобілів.

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №3251 «Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів». За відповідне рішення проголосували 237 нардепів.

Документом передбачене зниження до 2019 року розміру акцизного збору на легкові уживані автомобілі. У пояснювальній записці до законопрноекту йдеться, що через девальвацію національної валюти ринок авто суттєво постраждав.

«Споживачі не можуть купувати нові імпортні авто через високу вартість у гривні, а старі імпортні - через високі ставки акцизного збору, що робить їх ціну неконкурентоспроможною», - йдеться у тексті записки.

У законі йдеться не про всі уживані автомобілі, а лише про ті, які випущено не раніше 2010 (за екологічним стандартом «Євро-5», який діє в Україні – Ред.)

Співавторами законопроекту виступили близько 100 нардепів. За словами депутата Єгора Соболєва, закон дозволить знизити вартість уживаних автомобілів на €3-8 тис. залежно від моделі.

Як повідомлялося, 13 травня Порошенко підписав інший закон про полегшення торгівлі уживаними авто.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...