Новини 14:34

Прокуратура повідомила про підозру ватажку «ЛНР» Плотницькому через збиття Іл-76, у якому загинули 49 людей

Разом із ним підозру висунули командирам батальйону «Зоря» та НЗФ «Вітязь».

Ватажку терористичної організації «ЛНР» ігорю Плотницькому повідомили про підозру у скоєнні терористичного акту у справі збитого літака Іл-76. про це повідомила прокуратура Дніпропетровської області.

"Наразі у вказаному кримінальному провадженні повідомлено про підозру трьом особам: Ігорю Плотницькому – голові терористичної організації «ЛНР», який на час скоєння злочину був командиром незаконного збройного формування«Зоря», Андрію Патрушеву – командиру батальйону «Зоря» (на той час – заступник командира батальйону «Зоря») та Олександру Гурєєву, який на час скоєння злочину командував незаконним збройним формуванням «Вітязь»", – ідеться в повідомленні.

Оскільки предметом розслідування є злочин проти національної безпеки держави, а підозрювані перебувають за межами підконтрольній Україні території, то правоохоронці отрималидозвіл на проведення відносно них спеціального розслідування, яке передбачає можливість проведення слідчих та процесуальних дій за відсутності підозрюваного та за обов’язкової участі адвокатів.

Названих осіб оголосили в розшук, також отримали ухвали слідчих суддів на їх затримання.

Нагадаємо, 14 червня 2014 р. бойовики в Луганську збили літак Іл-76, який заходив на посадку. В результаті трагедії загинули 9 членів екіпажу і 40 військовослужбовців. Прокуратура розцінила дії бойовиків як теракт.

25 листопада Печерський районний суд заарештував генерала Віктора Назарова за підозрою в причетності до краху літака Іл-76 і призначив заставу в сумі 365 тис. грн. Прокуратура стверджує, що генерал не прийняв до уваги інформацію СБУ про загрозу збиття літака і дозволив проведення спецоперації по доставці роти військових луганський аеропорт. Сам Назаров заперечував звинувачення. Він вніс заставу і вийшов з-під варти.