Новини 14:31

Янукович заговорив на жаргоні

Робоча поїздка Президента Віктора Януковича в Херсонську область 10 лютого не обійшлася без чергового курйозу від глави держави. Президент, виступаючи на розширеному засіданні Комітету з економічних реформ, порівняв своїх попередників зі "шлеперами".

Про це Янукович заявив, кажучи про необхідність реалістичного планування проектів розвитку регіону і про потребу затягнути тугіше пасок. Чиновникам глава держави наказав "не бути шлеперами, як попередня влада".

"Щоб коли ми плануємо щось або говоримо, головне - щоб ми шлеперами не стали, як дехто з наших попередників", - заявив президент, і запитав присутніх, згодні вони з ним, чи ні.

У той же час він не уточнив, кого саме він мав на увазі з українських політичних діячів.

Більшість присутніх на засіданні чиновників зустріли словесний пасаж глави держави тихим сміхом, думаючи, що президент невідомим словом підкреслив популізм попередньої влади.

Проте, як потім з’ясували місцеві журналісти, заглянувши в словник кримінального сленгу, у вимовленого першою особою України слова є чітке поняття -  слово "шлепер" в кримінальному середовищі означає "вагонний злодій".

Однак, це був не єдиний публічний "прокол" Віктора Януковича цього дня. На прес-конференції для місцевих журналістів, президент, характеризуючи свої враження від відвідин докобудівного заводу "Паллада" підкреслив, що підприємство в складній конкурентній боротьбі виграло тендер з будівництва найбільшого дока для Білорусі.

Проте, Янукович явно обмовився, оскільки раніше повідомлялося, що док вантажопідйомністю 23,5 тисяч тонн будує ХГЗ "Паллада" для Болгарії. А Білорусь є країною, що не має виходу до моря.

До речі, на сайті Херсонської облради велася відеотрансляція в режимі он-лайн засідання Комітету економічних реформ за участю Президента.