Новини 18:54

Єжель обіцяє, що до осені в армії відновлять славнозвістні наряди на кухню

Міністр оборони Михайло Єжель прогнозує, що до осені міноборони відмовиться від системи забезпечення харчування військовослужбовців Збройних сил приватними підприємствами. Про це він сказав журналістам.

«Я думаю, що нам удасться приблизно до вересня повернутися до традиційної нормальної системи харчування», - сказав він.

Єжель підкреслив, що після переходу на систему харчування із залученням комерційних фірм в армії були проведені відповідні організаційні й кадрові зміни.

Зі слів міністра, на сьогодні Збройним силам необхідно залучити близько 4 тис. осіб особового складу для поновлення можливості самостійного забезпечення харчування солдат.

Крім того, він повідомив, що до 12 лютого Міноборони переведе на нормальне харчування 10 військових частин, що залишилися, харчування яких забезпечувалося комерційною фірмою «Івала» і які до нинішнього дня залишалися без гарячого харчування.

«Залишилося 10 військових частин, які сьогодні до кінця дня перейдуть на гаряче харчування», - сказав він.

При цьому міністр зазначив, що військові повністю відмовилися від послуг цієї фірми.

Він розкритикував діяльність «Івали», зазначивши, що за час співробітництва фірми з Міноборони було зафіксовано 16 випадків отруєнь.

Єжель також зазначив випадки протидії представників "Івали" передачі обслуговування військових частин представникам інших компаній, з якими Міноборони зараз співробітничає.

Як повідомляло агентство, раніше Єжель повідомив, що Міноборони має намір відмовитися від системи забезпечення харчування військовослужбовців приватними підприємствами до 2012 року.

ТОВ «Івала» звернулося в Генеральну прокуратуру із проханням притягти до відповідальності посадових осіб Міноборони, дії яких призвели до виникнення позабюджетної заборгованості й зриву харчування особового складу.

«Івала» обвинувачує Єжеля в лобіюванні інтересів підприємства «Оптукрпром-ВР».