Новини 09:29

Україна пообіцяла МВФ вже у березні затвердити пенсійну реформу

У Міжнародному валютному фонді погодилися з проханням України зробити 50-відсоткове підвищення тарифів на газ для населення більш плавним, однак наполягли на прийнятті пенсійної реформи вже у березні.

Про це пише «Коммерсант-Украина».

Як повідомив голова підкомітету Верховної Ради з питань зовнішньоекономічної політики Олексій Плотніков (Партія регіонів), ріст тарифів на газ відкладено на квартал. «Ми добилися, щоб підвищення почалося не 1 квітня, а орієнтовно 1 липня, а замість одноразового перегляду (на 50% - ред..) пройшло у три етапи», - сказав він.

Згідно з заявою МВФ, такий компроміс став можливим завдяки кращим, ніж очікувалося, результатам роботи української економіки у 2010 році – її росту більш ніж на 4%.

Однак, відзначає видання, добившись від МВФ поступки у питанні підвищення тарифів, українська влада погодилася на реформування пенсійного законодавства. «Як очікується, у березні вступить в силу закон про пенсійну реформу, а запровадження адміністративної реформи продовжується», - відзначив глава місії МВФ Танос Арванітіс.

«Концептуальних розбіжностей між початковим та нинішнім проектами пенсійної реформи немає. Просто в МВФ висловили незадоволення, що ми гальмуємо з цією реформою, і наполягли на прийнятті закону вже у березні», - розповів Плотніков.

Засідання ради директорів МВФ, на якому розглядатиметься питання про виділення Україні третього траншу на суму близько $1,5 млрд., заплановане на 15 березня.