Новини 2016-08-08 13:55

Приватбанк відкинув звинувачення про привласнення 19 млрд грн рефінансування НБУ

У банку заявили, що ресурси були використані тільки для покриття відтоків коштів фізичних осіб.

Приватбанк назвав безпідставними звинувачення службових осіб банку в заволодінні коштами рефінансування Національного банку України в розмірі понад 19 млрд грн. Про це повідомили в прес-службі банку.

"Інформація (навіть про саму можливість "виведення" кудись рефінансування НБУ) не відповідає дійсності. Підозри, що банк використовував кошти від рефінансування на будь-які операції крім повернення вкладів, - безпідставні. Згідно з вимогами НБУ, вищезазначені ресурси були використані тільки для покриття відтоків коштів фізичних осіб", - повідомили в прес-службі.

Як пояснив представник прес-служби, в результаті політичної кризи і військових дій на сході України в 2014 році ліквідна позиція банку погіршилася, в результаті спостерігався значний дефіцит коштів на коррахунку, пов'язаний зі зниженням обсягів коштів на рахунках фізичних і юридичних осіб.

Представник прес-служби зазначив, що з початку 2014 року відплив депозитів фізичних осіб становив 64,4 млрд грн, з яких за рахунок коштів банку покрито 38,5 млрд грн.

"За опублікованими НБУ даними, рефінансуванням були оплачені тільки 0,38 грн з кожної гривні вкладів, які були зняті. Таким чином, "виводити" банку просто не було чого", - підкреслили в прес-службі.

Як уточнили в банку, фінустанова власними коштами закрила 62% відтоку коштів фізичних осіб за рахунок погашення кредитного портфеля (35,6 млрд грн) і згортання операцій на міжбанківському ринку. При цьому, середньозважена процентна ставка за кредитами рефінансування НБУ становить 22,1%, що вище середньозваженої процентної ставки по депозитах фізичних осіб.

Раніше повідомлялося, що Печерський районний суд Києва 29 липня 2016 року затвердив чотири постанови, якими передбачається арешт низки рахунків в кіпрській філії Приватбанку в рамках розслідування про заволодіння кредитів рефінансування НБУ на суму 19 млрд грн.

схожі новини