Новини 2016-08-08 18:13

Росія не видала Україні екс-нардепа Шепелева через його співробітництво з ФСБ

Він виконує покладені на нього співробітниками спецслужби завдання

Росія відмовила Україні в екстрадиції колишнього народного депутата Олександра Шепелева через його співробітництво з Федеральною службою безпеки. Про це повідомляється на сайті Генеральної прокуратури України.

Зазначається, що 18 липня Генпрокуратура отримала від прокуратури РФ повідомлення про відмову у видачі Шепелєва без повідомлення причин в екстрадиції.

«Водночас, у ході досудового розслідування отримано документи, які вказують на справжні мотиви вказаної відмови в екстрадиції Шепелева, а саме підтверджують те, що останній з 2014 року є гласним співробітником ФСБ та виконує покладені на нього співробітниками вказаної спецслужби завдання», – сказано у повідомленні.

Крім того, підкреслюється, що не зважаючи на відмову Росії видати Шепелєва, Генеральною прокуратурою України вживаються вичерпні заходи щодо забезпечення невідворотності покарання останнього за вчиненні ним кримінальні правопорушення.

Раніше повідомлялось, що колишній депутат Верховної Ради Олександр Шепелев, якого затримали в Росії в березні 2015 року, вийшов з СІЗО.

Шепелева оголосили у розшук на початку 2013 року. Його та дружину звинуватили у розкраданні та причетності до замовного вбивства. 4 липня 2013 року Шепелева затримали у Будапешті. Його екстрадували до України у березні 2014 року, де суд обрав йому запобіжний захід – тримання під вартою.

Пізніше, 6 липня, Шепелев утік з лікарні, де йому дозволили перебувати нібито через хворобу. Після цього у Мін'юсті звільнили начальника СІЗО, де тримали екс-депутата, та відсторонили від виконання обов'язків на час розслідування голову Держпенітенціарної служби Сергія Старенького.

2015 року Шепелева затримали у підмосковному селищі Горкі. 23 березня повідомили, що Одинцовський суд Москви ухвалив рішення екстрадувати Шепелева до України, проте згодом виявилося, що суд лише постановив тримати екс-нардепа під вартою до 28 квітня.

Також нагадаємо, 15 січня суд закрив справу проти дружини Олександра Шепелева.