Новини 15:56

Лівія підхопила хвилю антиурядових протестів

Антиурядові виступи, що сталися в ніч на середу в лівійському місті Бенгазі, змінилися мітингами на підтримку багаторічного лідера країни Муаммара Каддафі, повідомляє агентство Франс Пресс з посиланням на місцеві ЗМІ.

За даними мережевої версії газети Al - Manara, в Бенгазі - другому за величиною місті в Лівії - перед поліцейським відділком у вівторок увечері зібралися родичі ув'язнених, убитих при нез’ясованих обставинах у в'язниці «Абу-Слим» у 1996 році. Маніфестанти вимагали звільнення адвоката і правозахисника Фетхи Тарбеля (Fethi Tarbel), що представляє їхні інтереси. Газета Qurina, близька до сина лівійського лідера Саіфу Аль-Ісламу, пише, що затриманий раніше з невідомої причини правозахисник був згодом відпущений з-під варти.

Проте після звільнення Тарбеля натовп протестувальників не розійшовся, а влаштував зіткнення з поліцією, передає сайт Libya al - Youm. Після цього сили правопорядку розігнали декілька сотень маніфестантів, що скандували гасла проти діючого режиму. Лівійські ЗМІ повідомляють, що в результаті зіткнень було поранено 14 чоловік.

Близько четвертої години ночі за місцевим часом лівійський державний телеканал al - Jamahiriya передав, що після безладів в Бенгазі в декількох містах країни пройшли марші на підтримку Муаммара Каддафі. Телеканал розповсюдив кадри таких акцій, які пройшли в самому Бенгазі, столиці країни Тріполі та Сірті, де народився Каддафі. Демонстранти розмахували лівійськими прапорами і  фотографіями Каддафі, вигукуючи гасла, що прославляють його.

Акції противників і прибічників режиму відбулися напередодні «Дня гніву», до проведення якого в Лівії в четвер, 17 лютого, закликає група, зареєстрована в соціальній мережі Facebook. В середу вранці число послідовників цієї групи перевищувало 9,5 тисяч.

Каддафі перебуває при владі в Лівії понад 40 років.

Нагадаємо, під тиском "вулиці" пішов у відставку президент Єгипту Хосні Мубарак, передавши кермо влади країною армії. Зіткнення між поліцією і демонстрантами, що вимагають демократичних реформ, сталися і в Алжірі, Йемені і Бахрейні.

Відправною точкою безладів в регіоні стала "жасминова революція", що сталася в Тунісі 14 січня.