Новини 2011-02-17 08:54

Карта свободи слова «Репортерів без кордонів»: Україна разом з Китаєм, Білоруссю та Іраком

«Репортери без кордонів» випустили щорічну карту свободи слова у світі. Про це у своєму блозі повідомила представник організації в Україні Оксана Романюк.

Карта будується на 50 базових критеріях (наприклад, кількість фізичних нападів на журналістів, медіа-асистентів, цензура, самоцензура, доступ до інтернету тощо).

Україна позначена на карті червоним кольором - це категорія «складна ситуація». Також червоний колір - у Росії, Білорусі, Китаю, Іраку, Афганістану, Венесуели, Колумбії, Туреччини тощо.

Торік Україна була позначена оранжевим кольором, що означає «помітні проблеми». Нині цей колір у Монголії, Індії, Бразилії, Італії, країн Південної Європи тощо.

Країни із «задовільною ситуацією» замальовані на карті жовтим. Приміром, Польща, Словаччина, Угорщина, Чехія, Франція, Іспанія, США, Аргентина, Австралія та інші.

Стан свободи слова на карті позначається кольорами. Білий колір - хороша ситуація, жовтий - задовільна, оранжевий - помітні проблеми, червоний - складна ситуація і чорний - дуже серйозна ситуація.