Новини 2016-08-31 11:36

Штайнмаєр назвав умови для повернення Росії в G8

Росія не може бути виключена «з тісної співпраці найбільших економік світу».

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр виступає за повернення Росії в G8, але вважає, що це можливо тільки після суттєвого прогресу у вирішенні конфлікту на Донбасі і у Сирії. Про це голова МЗС заявив в інтерв'ю RedaktionsNetzwerk Deutschland.

«Ключ до повернення формату G-8 знаходиться в Москві», - сказав міністр. За його словами, конфлікти в Сирії і на Україні демонструють, що Росія не може бути виключена «з тісної співпраці найбільших економік світу».

«Коли, нарешті, буде суттєвий прогрес по ситуації в східній частині України та в переговорах про припинення вогню в Сирії, партнери по G7, звичайно, готові говорити з Москвою», - підкреслив Штайнмаєр.

Він зазначив, що переговори з Росією йдуть важко, і той факт, що в Криму і на Донбасі Росія порушила основні європейські принципи, ніхто не заперечує. 

«Але саме в такій ситуації має бути в наших інтересах - уникнути подальшої ескалації і створити прозорість там, де порушено довіру», - підсумував міністр.

Нагадаємо, після анексії Криму у 2014 році, членство Росії в G8 було призупиненоРаніше у ЄС виключали можливість зустрічі у форматі "великої вісімки" з участю Російської Федерації. 

схожі новини