Новини 2016-09-27 21:57

Лише 8% населення Землі дихає чистим повітрям – ВООЗ

За даними організації, щороку через забруднення атмосфери вмирає близько трьох мільйонів осіб.

Чисельність населення Землі, які проживають в районах з небезпечними рівнями забруднення повітря, становить 92%. Про це йдеться в новій доповіді, опублікованій на сайті Всесвітньої організації охорони здоров'я.

За даними організації, щороку через забруднення атмосфери вмирає близько трьох мільйонів осіб. Майже 90% випадків смертей, пов'язаних із забрудненням повітря, відбуваються в країнах з низьким і середнім рівнем доходів. Найгірша ситуація в Південно-Східній Азії і на заході Тихоокеанського регіону.

У переважніої більшості випадків (94%) загибель викликають не інфекційні захворювання, а серцево-судинні хвороби, інсульти, хронічна обструктивна хвороба легень та рак легенів. Забруднення повітря також підвищує ризики для гострих респіраторних інфекцій, зазначається в доповіді.

Основними джерелами забруднення повітря є неефективні види транспорту, побутове паливо і спалювання відходів, електростанції, що працюють на вугіллі, і промислова діяльність. Однак, крім людської діяльності, на якість повітря можуть впливати пилові бурі, особливо в районах, близьких до пустель.

Дані ВООЗ були зібрані за допомогою супутникових знімків, а також проб повітря - вони були проведені в більш ніж 3000 районах по всьому світу. 

Нагадаємо, незалежна моніторингова місія ВООЗ з оцінки реагування на спалах поліомієліту в Україні розпочала свою роботу