Новини 2016-10-06 07:52

Сьогодні Рада розгляне запровадження візового режиму з Росією

Парламент голосуватиме за звернення до Кабміну з пропозицією скасувати угоду про безвізові поїздки між країнами.

У четвер, 6 жовтня, Верховна Рада розгляне Проект Постанови №4030 про звернення до Кабінету Міністрів України щодо припинення дії Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації. Про це свідчить порядок денний ВРУ.

Згідно з пояснювальною запискою, Рада рекомендуватиме Кабінету міністрів припинити дію Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації від 1997 року як таку, що несе загрозу національній безпеці України в умовах збройної агресії РФ.

1 березня 2015 року Кабмін лише заборонив громадянам Росії в'їжджати в Україну за внутрішніми паспортами, але питання введення візового режиму не розглядалося.

Нагадаємо, після затримання і арешту в Росії українського журналіста Романа Сущенка голова Верховної Ради України Андрій Парубій запропонував обговорити можливість введення візового режиму з Росією та заявив, що незабаром проведе консультації із лідерами фракцій, після чого народні депутати зможуть розглянути проект такої постанови 6 жовтня.

Комітет у закордонних справах схвалив постанову. Водночас, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив про необхідність прогнозу і вивчення ризиків, які можуть виникнути в разі введення візового режиму з РФ.

схожі новини