Новини 2016-10-06 12:12

На тілі кримського "диверсанта" Панова виявили сліди тортур – правозахисники

Брат затриманого стверджує, що на зустрічі з підзахисним адвокат виявив у Панова шрами на руках від наручників і множинні синці на правій нозі.

На тілі українця Євгена Панова, якого затримали у Криму за звинуваченням у диверсії, виявили сліди тортур. Про це повідомив брат затриманого Ігор Котелянець.

Котелянець стверджує, що на зустрічі з підзахисним адвокат виявив у Панова шрами на руках від наручників і множинні синці на правій нозі. Захист українця припускає, що ці синці і шрами з'явилися у Панова в результаті тортур.

Експерти "Кримської правозахисної групи" припускають, що катували українця в період з 7 до 12 серпня.

За інформацією Котелянця, його брат прізвищ своїх кривдників не знає і навіть не бачив їх, оскільки на голову йому надягали непрозорий мішок і зав’язували скотчем.

За словами Котелянця, наручники на Панові були щільно зафіксовані сім днів, через це Євген відчував сильний біль: "Руки в наручниках застібали під колінами, засовували палицю, піднімали і били по ногах в область гомілки металевою трубою". Також Панов розповів, що після затримання його "били і застосовували тортури до статевих органів".

"У Сімферополі тортури тривали. Прив’язували скотчем до стільця, під'єднували до голих частин тіла дроти і підключали електричний струм. Панов розповів, що він сильно кричав від болю і просив припинити тортури, але над ним тільки сміялися. Це тривало близько доби", – сказав брат затриманого.

За його словами, Панов вважає, що мета цих тортур – вибити з нього зізнання, що він нібито український диверсант, який приїхав до Криму "підривати будинки, людей і труїти воду". Після цих тортур українець був змушений обмовити себе та підписати якісь протоколи. "Адвокату за призначенням (тобто наданому російською стороною. – Ред.) Панов заявляв про застосування тортур, але, за його словами, Панов не знає, чи подавав той адвокат скарги на це", – каже Котелянець.

Раніше координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник заявила, що свідчення ФСБ щодо своєї диверсійної діяльності в Криму житель Енергодара Євген Панов дав під тортурами. 

Нагадаємо, ФСБ Росії заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований української розвідкою. У ФСБ стверджують, що затримали громадян як України, так і Росії, а керував цією мережею нібито Панов Євген Олександрович, 1977 року народження.

Брат Панова заявив, що його викрали в Запорізькій області і вивезли в окупований Крим для інсценування провокації проти України. Слідчі Національної поліції відкрили кримінальне провадження через викрадення Панова.

Згодом Міністерство закордонних справ РФ назвало ім'я другого обвинуваченого в підготовці терактів у Криму – Андрій Захтей.

У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією. У той самий час у Міноборони України зазначили, що подібні заяви з боку ФСБ є нічим іншим, як спробою виправдати передислокацію та агресивні дії військових підрозділів Російської Федерації на території тимчасово окупованого півострова.

схожі новини