Новини 2016-10-06 14:19

НБУ створить Центр для захисту кібербезпеки в банківській системі

Співпрацю в рамках забезпечення кібербезпеки України обговорили представники банківської спільноти 4 жовтня в ході "круглого столу" в Києві.

Національний банк України створить Центр реагування на інциденти кібербезпеки в банківській системі і платіжному просторі України. Про це повідомили у прес-службі Нацбанку.

"Раніше наші зусилля були зосереджені на окремих операціях, таких як міжбанківські розрахунки або операції з платіжними картами... Зараз слід розглядати проблему належної кібербезпеки значно ширше і сконцентруватися на забезпеченні кіберзахисту всього фінансово-банківського сектора", - зазначив заступник глави НБУ Яків Смолій.

У НБУ повідомили, що співпрацю в рамках забезпечення кібербезпеки України обговорили представники банківської спільноти 4 жовтня в ході "круглого столу" в Києві: до участі в його роботі були запрошені представники кіберполіції України, Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Згідно з повідомленням, представники Нацбанку ознайомили учасників заходу з розробленим регулятором проектом створення Центру реагування на інциденти кібербезпеки в банківській системі і платіжному просторі України: інформаційний портал Центру повинен забезпечити швидку і надійну взаємодія між українськими банками, правоохоронними органами та командами реагування на комп'ютерні інциденти суб'єктів забезпечення кібербезпеки України.

"Через цю єдину платформу буде відбуватися централізоване інформування всіх суб'єктів про шахрайські інциденти і координація дій з їх протидії", - планують в НБУ.

Нагадаємо, Національний банк України (НБУ) ухвалив рішення про зниження облікової ставки до 15% річних з 16 вересня.

схожі новини