Новини 17:52

Україна зібралася достроково поставити під сумнів повноваження президента ПАРЄ

Останнім часом Аграмунт робить публічні проросійські заяви.

Українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи готується достроково поставити під сумнів повноваження президента асамблеї Педро Аграмунта. Про це повідомила перший віце-спікер, член делегації Верховної ради в ПАРЄ Ірина Геращенко в коментарі кореспонденту «Європейської правди» в Страсбурзі.

Вона зауважила, що останнім часом Аграмунт робить публічні заяви, які повністю відповідають російській позиції, в тому числі – ініціює зняття з РФ політичних санкцій, накладених асамблеєю.

«Нас непокоїть, що політик, делегований на цю посаду Європейською народною партією, у своїх діях відходить від позиції ЄНП та від принципів ПАРЄ. Ми не можемо ігнорувати і вже ведемо консультації з колегами по групі. У нас були розмови щодо цього не лише в політгрупі ЄНП в ПАРЄ, але також з керівництвом Європейської народної партії, і там справді занепокоєні через позицію Аграмунта», – заявила перша віце-спікер.

Читайте також: Українські делегати розкритикували виступ Олланда в ПАРЄ

Вона окремо зазначила, що наразі українська делегація ще не запустила процедуру відкликання президента, але готується до цього кроку.

«Зараз ми разом вивчаємо регламент, щоби офіційно підняти це питання в асамблеї. Аграмунт не турбується про свою репутацію, а турбується про свою посаду. Тому будемо бити по найболючішому для нього – по його посаді», – додала Геращенко.

Юридично запустити процедуру зміни президента буде можливо лише в січні, під час відкриття чергової сесії, коли будуть підтверджуватися повноваження керівництва асамблеї. За існуючою традицією, ПАРЄ обирає нового президента кожні два роки, 2016 рік є першим для Аграмунта. Однак в разі, якщо українська делегація отримає значну підтримку колег з інших країн, його повноваження можуть не продовжити на 2017 рік.

Нагадаємо, 10 жовтня президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт заявив, що асамблея має зробити необхідне для повернення до пленарної зали представників Росії, які залишили ПАРЄ через санкції. Згодом Голова постійної делегації у ПАРЄ  нардеп Володимир Ар'єв повідомив, що члени Парламентської асамблеї Ради Європи не поділяють думки її голови. Перед цим Ар'єв заявляв, що події в Алеппо та висновки щодо МН17  змінили настрої в ПАРЄ не на користь росіян.

схожі новини