Новини 2016-10-12 17:54

Дві політгрупи заявили, що не підтримають повернення делегації РФ до ПАРЄ

За словами представника групи консерваторів, діалог з Росією був би корисний, але потрібно пам’ятати, чому Росія залишила асамблею.

Група Європейської народної партії (ЄНП), а також консерватори в Парламентській асамблеї Ради Європи не будуть підтримувати зняття політичних санкцій з Російської Федерації. Про позицію ЄНП оголосив німецький депутат Аксель Фішер, що коментував від імені групи доповіді щодо російсько-українського конфлікту.

"Так, зараз активно йде дискусія, нам кажуть, що Росія має повернутися до цієї зали. Але наша група каже ні", - завив Фішер.

"Це – будинок демократії, у нас є правила та принципи демократії. Ми не маємо змінювати їх під конкретну країну – чи то Росія, чи Туреччина, чи будь-яка інша", - додав політик.

Такої ж позиції дотримується група консерваторів, про що заявив британець Пол Скаллі, що доповідав від імені групи.

"Так, діалог з Росією був би корисний, але ми маємо пам’ятати, чому Росія залишила асамблею", - заявив він.

"Ми зараз не можемо допустити, що Росія знову доєднається до цієї зали", - додав Скаллі.

Як повідомлялося, українська делегація представила Парламентській асамблеї Ради Європи докази участі Росії у війні на Донбасі. Водночас Україна зібралася достроково поставити під сумнів повноваження президента ПАРЄ у зв'язку з тим, що останнім часом Педро Аграмунт робить публічні заяви, які повністю відповідають російській позиції, в тому числі – ініціює зняття з РФ політичних санкцій, накладених асамблеєю.

Нагадаємо, у звіті парламентської асамблеї Ради Європи йдеться, що відповідальність за порушення прав людини в анексованому Криму і непідконтрольних Україні районах Донбасу має нести Росія.

схожі новини