Новини 09:33

Нідерланди розглядають два варіанти суду щодо катастрофи рейсу МН17

Для обох варіантів наразі існують юридичні перепони.

Уряд Нідерландів розглядає два варіанти притягнення до відповідальності винних у знищенні рейсу MH17 над Донбасом у липні 2014 року. Про це заявив міністр юстиції та безпеки Нідерландів Ард ван дер Стюре, передає голландська газета Trouw.

Міністр наголосив, що поки жодного рішення не прийнято, але є варіант розгляду у міжнародному трибуналі або в національному суді однієї з країн, які співпрацюють у рамках розслідування. "Наша країна вважає, що в разі останнього варіанту, найімовірніше, розгляд потрібно провести у Нідерландах", – переконаний міністр юстиції та безпеки країни. 

При цьому Стюре зазначив, що для обох варіантів наразі існують юридичні перепони.

Україна і Нідерланди підписали угоду про Міжнародну місію захисту розслідування авіакатастрофи 28 липня 2014 року.

Нагадаємо, 28 вересня міжнародна слідча група, до якої входять представники 5 країн – Нідердандів, Австралії, Малайзії, Бельгії та України, оприлюдила доповідь щодо катастрофи малайзійського «Боїнга» рейсу MH17. Відповідно до результатів розслідування, «Боїнг» було збито ракетою з «Бука», який доставили з Росії. Також слідчі встановили запуск був здійснений з контрольованої російськими бойовиками території.

Напередодні доповіді у Росії спростували свою ж версію катастрофи рейсу МН17, визнавши, що в районі катастрофи MH17 не спостерігалося ніяких сторонніх об'єктів, які могли стати причиною руйнування лайнера.

схожі новини