Новини 2016-10-26 14:16

Червоний Хрест заявив про проблеми з доступом до затриманих на Донбасі

Ідеться як про окуповану частину, так і про території, підконтрольні Україні.

У Міжнародному комітеті Червоного Хреста заявляють, що не мають повноцінного доступу до місць утримання людей і на окупованій території Донбасу, і на території, підконтрольній українському уряду. Про це сказала офіційний спікер МКЧХ Санела Байрамбашіч в середу на брифінгу в Києві

"Коли ми говоримо про те, що у нас є певний доступ, це не означає, що у нас є доступ до всього, що є. Це означає, що ми перебуваємо в процесі переговорів, обговорення з представниками на місцях, щоб отримати можливість відвідувати затриманих людей", - сказала вона.

При цьому вона підкреслила, що у представників МКЧХ були "поодинокі випадки, коли відвідували людей, затриманих на території самопроголошених республік".

Разом із тим, спікер зазначила, що МКЧХ також не задоволений рівнем наявного доступу до всієї території, яка підконтрольна Україні.

"Ми просимо надати нам більший доступ до людей, які затримані. Це стосується як підконтрольної Україні території, так і непідконтрольної", - сказала вона.

Спікер МКЧХ акцентувала на тому, що більш конкретна інформація про доступ є конфіденційною, і не можна говорити про те, чия сторона конфлікту забезпечує більший або менший доступ для роботи представників міжнародної організації.

"Єдине, що ми можемо сказати: той доступ, який у нас є зараз, нас не задовольняє", - підсумувала Байрамбашіч.

Зазначимо, за даними Служби безпеки України, в полоні на окупованому Донбасі перебувають у заручниках 109 українських громадян, ще дев'ятеро - на території РФ, 495 осіб вважаються зниклими безвісти. 

схожі новини