Новини 17:00

Порошенко прийняв вірчі грамоти від послів трьох держав

Йдеться про представників Іраку, Польщі та Азербайджану.

Президент України Петро Порошенко прийняв вірчі грамоти від послів Республіки Ірак пана Бакір Ахмед Азіза Аль-Джафа, Республіки Польща пана Яна Пєкло та Азербайджанської Республіки пана Азера Худаяр оглу Худієва. Про це інформує прес-центр глави української держави.

"Під час розмови з новопризначеним Послом Республіки Ірак Бакір Ахмед Азізом Аль-Джафом Глава держави висловив зацікавленість України у розвитку двосторонніх відносин з Іраком, який є одним з найбільших імпортерів української продукції на Близькому Сході. Співрозмовники обговорили питання відновлення політичного діалогу та поглиблення торговельно-економічних контактів між двома країнами", – йдеться у повідомленні.

Водночас у центрі уваги під час бесіди з Послом Республіки Польща Яном Пєкло були шляхи подальшого зміцнення стратегічного партнерства між Україною та Польщею.

"У цьому зв’язку Ян Пєкло наголосив, що Польща розглядає Україну і як стратегічного партнера, і як союзника в розвитку двосторонніх відносин та побудові мирної, демократичної та процвітаючої Європи. Йшлося також про співпрацю в сферах безпеки і оборони, розширення торговельних зв'язків, посилення прикордонного співробітництва, взаємодію на європейському напрямку," – сказано в тексті.

Сторони підкреслили прагнення до розвитку конструктивного діалогу з чутливих питань історичного минулого українського і польського народів. У цьому контексті співрозмовники привітали нещодавнє ухвалення парламентами двох країн спільної «Декларації пам'яті і солідарності». Обговорювалися також питання підготовки офіційного візиту Глави Української держави до Республіки Польща в грудні цього року.

Натомість Порошенко та Посол Азербайджанської Республіки Азер Худаяр оглу Худієв відзначили незмінність позицій України та Азербайджанської Республіки щодо обопільної підтримки суверенітету та територіальної цілісності обох країн у міжнародно визнаних кордонах.

"Було позитивно оцінено високу динаміку українсько-азербайджанського діалогу. Сторони наголосили на важливості виконання домовленостей, досягнутих у рамках П'ятого засідання Ради Президентів України та Азербайджану та 11-го засідання Міжурядової українсько-азербайджанської комісії з питань економічного співробітництва, які відбулися у 2016 році", – резюмували в прес-служюі українського президента.

Нагадаємо, раніше в Україну прибули нові посли ЄСНорвегії та Білорусі.

схожі новини