Новини 2016-10-28 11:39

Під АП зібрався мітинг проти реорганізації департаменту Горбатюка

Організатори заявили, що реорганізація Департаменту спецрозслідувань зашкодить справам про злочини проти Євромайдану.

Біля Адміністрації президента у п'ятницю, 28 жовтня, активісти "Євромайдан SOS" організували мітинг проти рішення генпрокурора реорганізувати Департамент спеціальних розслідувань та забрати в нього "справу Януковича". Про це повідомляє кореспондент Тижня з місця події.

Організатори заявили, що така реорганізація зашкодить розслідуванню справ про злочини проти Євромайдану. На мітингу також присутні адвокати родин Героїв Небесної Сотні та члени сімей загиблих. За словами учасників, акція відбувається саме біля АП, а не біля Генпрокуратури, тому що має на меті привернути до ситуації увагу президента, який має вплив на генпрокурора.

Активісти вимгають скасувати наказ про рерганізацію Департаменту спецрозслідувань, який очолює Сергій Горбатюк, внести зміни в закон про заочне засудження, повідомити про зміст усіх укладених угод зі слідством, допустити представників потерпілих до процесуального боку справ.

"Систему заочного засудження важко назвати навіть законом. Це набір тексту, який порушує базові права людини. Всі вироки скасує Європейський суд із прав людини. Хочете заочного засудження - запросіть фахівців і напишіть нормальний закон", - наголосив адвокат потерпілих на Майдані Віталій Титич.

Як повідомляє кореспондент, генпрокурор Юрій Луценко зустрівся з родинами Небесної Сотні. Звернення з вимогами мітингувальників передали представнику АП, який до них вийшов.

Зазначимо, напередодні прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган написала у Facebook, що з моменту призначення на посаду генпрокурора Юрій Луценко вже неодноразово зустрічався як із родинами героїв Небесної сотні, так і з адвокатами, які їх представляють у судах. Проте представники родин Небесної Сотні та потерпілі під час подій на Майдані заявили, що перша їхня зустріч із генпрокуром запланована на суботу, 5 листопада, до сьогодні жодних зустрічей не було. 

Нагадаємо, у Генеральній прокуратурі України створили Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, якому передали справу екс-президента Віктора Януковича. До цього її вів Департамент спеціальних розслідувань під головуванням Сергія Горбатюка. На думку Горбатюка, рішення забрати у нього розслідування справи екс-президента Віктора Януковича не має об’єктивних підстав  та зашкодить розслідуванню.

В свою чергу адвокати родин Небесної сотні вважають, що рішення ГПУ забрати у Департаменту спеціальних розслідувань справу Віктора Януковича і, водночас, значну кількість слідчих, матиме низку негативних наслідків. За словами генпрокурора, Горбатюк наполягає виключно на очному процесі у справі Януковича, що і стало підставою до такого рішення.