Новини 2016-10-29 18:59

Кандидати на керівні посади в ДБР пройшли перше тестування

За словами члена комісії, шестеро конкурсантів не набрали потрібної кількості балів.

У Києві в суботу, 29 жовтня, відбулося перше тестування кандидатів на керівні посади в Державне бюро розслідувань. Про це в коментарі Тижню повідомив Денис Монастирський, член конкурсної комісії.

За його словами, з різних причин на конкурс не з’явилося приблизно 10 осіб.

"Підсумки підбити ми поки не встигли, але по відомостях, які я бачив, це приблизно десятеро людей. Хтось захворів і повідомив про це, хтось відмовився від проходження тестування і конкурсу загалом. Проте істинні причини комісія з’ясує до вівторка, тобто до свого наступного засідання", - розповів Монастирський.

Також він повідомив, що шестеро конкурсантів не набрали потрібної кількості балів, тобто отримали менше 65 балів - до 64 включно. Крім того, подана одна апеляційна скарга на результат тесту.

"Скаргу подала особа, яка набрала достатню кількість балів, і було 2-3 питання, якщо не помиляюся, щодо яких вона просила уточнень. Тобто на результат особливо це не вплинуло. Зважаючи на відсутність апеляційних скарг, можна говорити, що тестування пройшло успішно. Кандидати мали можливість пересвідчитися в прозорості процесу, тому що вони витягали логіни й паролі особисто й отримували результат одразу після закінчення. І ні в кого фундаментальних питань і зауважень до тестування не було", - повідомив член комісії.

За словами Монастирського, наразі невідома точна кількість кандидатів, які пройшли до наступного етапу тестування.

"Якщо до вівторка особа, яка не з’явилася, повідомить комісію про поважні причини, які не дозволили бути на тесті – хворобу, термінове відрядження тощо, то кількість конкурсантів може змінитися. (Наступний етап тестування - 5 листопада, - Ред.) Такі люди, як я казав, у нас вже є. Якщо причини, з яких люди не з’явилася на тест, справді поважні – то призначатиметься окремий день і час. Процедура відбуватиметься в тому ж приміщенні, де й сьогодні за участі представників комісії (Національна агенція з питань державної служби - Ред.). Це має відбутися до тестування на загальні навички, яке відбудеться наступної суботи, 5 листопада. Проте є одне «але»: якщо особа тяжко хворіє, на лікарняному, має інші серйозні медичні проблеми і не зможе до цієї дати пройти тест, то її питання розглядатиметься індивідуально", - розповів він.

Зазначимо, що сьогодні попередні результати комісія не оприлюднюватиме. Як пояснив Монастирський, по-перше – через апеляційну скаргу, яка розглядатиметься, по-друге – комісії необхідно перевірити інформацію від осіб, яких не було на тестуванні. 

"Питань у конкурсантів щодо тестів не виникало. І навіть у Матіоса (військовий прокурор Анатолій Матіос - Ред.), який скаржився на те, що завдання були неякісні", - резюмував Монастирський.

Як повідомлялося, 30 вересня тестування кандидатів на керівні посади до Державного бюро розслідувань, яке мало розпочатися вже 1 жовтня, перенесли на пізніший строк. Рішення прийняли у зв’язку зі скаргою кандидата на посаду директора ДБР Анатолія Матіоса щодо неналежної якості тестових завдань та необхідності їхнього коригування і виправлення.

У конкурсній комісії пояснили, що обрання директора ДБР відбудеться приблизно в лютому 2017 року. До цього конкурсантам необхідно пройти два етапи тестування, спецперевірку та дві співбесіди.

Закон про новий правоохоронний орган – Державне бюро розслідувань, яке має стати одним із ключових у реформованій системі слідчих органів разом із НАБУ та Нацполіцією – Верховна Рада ухвалила у листопаді 2015 року. За рік розбудова ДБР загальмувалася.

схожі новини