Новини 12:44

З Лівії вивезли вже 378 українців. Евакуюють літаками та поромами

Ще 13 громадян України, евакуйованих з Лівії, прибули в Україну ввечері 27 лютого. Про це повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ Олександр Дікусаров.

Усього на літаку прилетіли 34 пасажири, крім українців - громадяни Португалії, Румунії, Польщі, Хорватії, Сербії, Болгарії, Таджикистану і Киргизстану.

Зі слів Дікусарова, посольство України в Лівії продовжує формувати списки українців, які хочуть повернутися на батьківщину, однак у понеділок рейсів з Лівії в Україну не буде, тому що охочих евакуюватися поки недостатньо.

Дікусаров також повідомив, що ще 28 громадян України евакуйовані з Лівії в Італію, Туреччину й на Мальту. 

Зокрема, 27 лютого в місто Катанья (Італія) прибув пором, на якому перебувало 5 громадян України. Планується, що в понеділок вони повернуться на батьківщину.

Також 27 лютого з Бенгазі (Лівія) у Валетту (Мальта) вирушило військове судно Великобританії, на борту якого перебуває 6 українців, прибуття його до місця призначення очікується в понеділок.

Крім того, близько 4:00 у порт Мармаріса (Туреччина) прибув пором з 17 громадянами України.

Зараз вони направляються в Стамбул (Туреччина), звідки будуть відправлені на батьківщину.

Як повідомлялося раніше, МЗС вважає, що в Лівії перебуває близько 2,5 тис. українців.

В цілому, за даними МЗС, в період з 23 по 27 лютого в рамках евакуації територію Лівії залишили 337 громадян України, в тому числі: літаками «МАУ» та Міноборони з м.Тріполі до м.Києва – 266, літаками МНС РФ з м.Тріполі та м.Сірт до м.Москва – 37, літаком ВПС Іспанії до м.Мадрид – 3, спецлітаком Сербії до м.Бєлград – 3, морським транспортом – 28.

Нагадаємо, з 15 лютого в Лівії тривають масові акції протесту з вимогою відставки лідера Лівії Муаммара Каддафі.