Новини 15:17

Суд зобов'язав владу Львова припинити експлуатацію Грибовицького сміттєзвалища

Разом з тим, суд відмовив прокуратурі у визнанні протиправною бездіяльності щодо незакриття Львівського міського полігону твердих побутових відходів.

Львівський окружний адміністративний суд постановив припинити експлуатацію Грибовицького сміттєзвалища. Про це йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури Львівської області.

Зазначається, справа за позовною заявою прокуратури області щодо діяльності Грибовицького сміттєзвалища до міського голови м. Львова та виконавчого комітету Львівської міської ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання до вчинення дій перебувала у провадженні суду з липня поточного року.

"10 листопада постановою Львівського окружного адміністративного суду вимоги прокуратури області задоволено, а саме зобов’язано виконавчий комітет Львівської міської ради невідкладно вжити заходів до припинення вивезення ЛКП "Збиранка" відходів на Грибовицьке сміттєзвалище та припинення його подальшої експлуатації", - йдеться у повідомленні.

Разом з тим, суд відмовив прокуратурі у визнанні протиправною бездіяльності щодо незакриття Львівського міського полігону твердих побутових відходів, проведення його рекультивації та вибору земельної ділянки для створення нового полігону та будівництва на ній сміттєпереробного заводу, тощо.

"Після отримання повного тексту постанови прокуратурою, за наявності підстав, буде прийнято рішення щодо її оскарження", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 29 травня на території Грибовицького сміттєзвалища у районі Львова сталася пожежа. Під час ліквідації трьох працівників Держслужби України з надзвичайних ситуацій, а також еколога привалило сміттям. Тіла трьох рятувальників знайшли 31 травня, а тіло комунальника не знайшли досі.

За фактом пожежі СБУ відкрила кримінальне провадження за статтею про службову недбалість (ч.2 ст.367 ККУ). Увечері 7 червня на звалищі виникла нова пожежа, до ліквідації якої залучили авіацію. Пожежу ліквідували 10 червня.

Згодом стало відомо, що посадовців керівного складу Львівського комунального підприємства підозрюють у порушеннях, які призвели до обвалу відходів на Грибовицькому сміттєзвалищі.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...