Новини 17:00

Європейський союз ввів санкції проти режиму Каддафі

Рада ЄС схвалила запровадження санкцій проти влади Лівії, відповідальну за жорстоке придушення масових акцій протесту в країні.

Відповідне рішення було ухвалене сьогодні на засіданні Ради міністрів з питань транспорту, телекомунікацій та енергетики ЄС у Брюсселі.

Як відзначили в прес-службі Ради ЄС, рішення покликане імплементувати резолюцію Ради безпеки ООН від 26 лютого, а також ввести додаткові обмежувальні заходи.

Відповідно до резолюції ООН Рада ЄС заборонила постачання озброєнь і боєприпасів до Лівії. В доповнення до заходів ООН, ЄС також ввів заборону на торгівлю технікою, яка може бути використана для внутрішніх репресій в країні.

Рішенням Ради ЄС відповідно до резолюції Ради безпеки ООН введена заборона на в'їзд до Євросоюзу 16 вищих осіб Лівії, включаючи Муаммара Каддафі, частини членів його сім'ї та членів його оточення, заморожені активи Каддафі та 5 членів його сім'ї .

Крім цього, ЄС самостійно ввів заборону на в'їзд ще 10 вищим чиновникам Лівії і заморозив активи ще 20 відповідальних осіб за жорстоке придушення акцій протесту.

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН ввела санкції відносно керівництва Лівії пізно ввечері суботи, 26 лютого. У резолюції ООН, зокрема, вказується, що питання про ситуацію в Лівії в період з 15 лютого 2011 року "повинне бути передане на розгляд прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі". Раніше санкції щодо Лівії ввели США.

Для розгону демонстрантів Каддафі наказує використовувати зброю. Як повідомив 25 лютого колишній представник Лівії в Організації Об’єднаних Націй Ібрагим Даббаши, Лівії найманці глави держави вантажать тіла вбитих опозиціонерів у літаки і скидають в пустелі. За його даними кількість убитих вже може досягати 2 тисяч.

МЗС України повідомляє, що з Лівії вивезли вже 378 українців. Днями стало відомо, зокрема, що Лівію покинула також українська медсестра Каддафі.