Новини 09:04

Україна підтримає виключення Лівії з Ради ООН з прав людини

Україна голосуватиме за виключення Лівії з лав Ради ООН з прав людини. Про це повідомили в українському представництві при ООН. Генеральна Асамблея ООН розглядатиме це питання у вівторок, 1 березня.

Влада, яка порушує права своїх громадян, не може належати до Ради ООН з прав людини, одностайно вирішили в п’ятницю члени цієї ради. Але їхньої думки недостатньо - для того, щоб виключити країну з цього органу, потрібна згода двох третин зі 192 учасників ООН. При цьому голосування проводиться таємно.

Державний секретар США Гілларі Клінтон у понеділок на засіданні Ради ООН з прав людини в Женеві закликала учасників Генасамблеї ООН виключити Лівію: «Урядам, які повертають рушниці проти власного народу, немає місця у цій структурі».

Україна погоджується з подібними оцінками і тому буде голосувати за виключення Лівії з Ради ООН з прав людини, заявив посол України при ООН Юрій Сергєєв.

За його словами, з цього приводу є світовий консенсус, бо схожі рішення стосовно лівійського керівництва вже підтримали Ліга арабських держав, Рада миру і безпеки Африканського союзу. Крім того Рада безпеки ООН ухвалила «досить жорстке рішення, при чому ухвалила його одноголосно». Санкції проти керівництва Лівії також ухвалили ЕС та США.

Тим не менше, Сергєєв вважає, що обговорення на Генасамблеї у вівторок не буде формальністю. «Все одно позиція кожної держави має бути визначена, вона має проходити через процедуру з коментарями, з виступами. Це не є формальність», – стверджує дипломат.

Лівію обрали до Ради ООН з прав людини у травні 2010 року.

Акції протесту з вимогою до лівійського лідера Муаммара Каддафі піти у відставку тривають з середини лютого. За даними міжнародних спостерігачів, через те, що лівійська влада застосовує силу проти повстанців, загинуло сотні, а можливо і тисячі осіб.