Новини 08:46

У МЗС Білорусі пояснили відмову голосувати в ООН за резолюцію щодо Криму

У відомстві наполягають, що тематика прав людини не має відношення до територіальної цілісності України.

У середу, 16 жовтня, МЗС Білорусі пояснило відмову голосувати в ООН за резолюцію щодо Криму. Про це повідомили в прес-службі білоруського міністерства.

«Позиція Республіки Білорусь щодо України не змінилася ні на йоту. Питання про процедуру розгляду тематики прав людини в ООН лежить зовсім в іншій площині і, на наше тверде переконання, не має ніякого відношення до теми територіальної цілісності України», – сказав прес-секретар білоруського відомства Дмитро Мирончик.

За його словами, Білорусь завжди відкрито голосує проти країнових резолюцій, де б вони не розглядалися, оскільки це – не свідчення підтримки країн, що стають об'єктами резолюцій, а свідчення нашого послідовного неприйняття лицемірних підходів до теми прав людини, які нав'язуються Організації Об'єднаних Націй окремими державами за принципом «я краще знаю, що вам треба робити», – додав Мирончик.

Нагадаємо, у рамках засідання Третього комітету Генеральної асамблеї ООН 15 листопада було схвалено резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)», ініційована Україною. Вперше в документах ООН Росія була названа «країною-окупантом», а Крим і Севастополь – «тимчасово окупованою територією».

За резолюцію проголосували 73 країни, проти – 23, утрималися – 76 країн. Серед країн, які проголосували проти резолюції, – Білорусь, Вірменія, Іран, Індія, Китай, Казахстан, Росія, Узбекистан.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив, що позиція, яку відстоювала делегація Білорусі під час розгляду в ООН питання щодо прав людини в окупованому Криму, змушує переглянути відносини з офіційним Мінськом на міждержавному рівні.

схожі новини