Новини 12:01

Резолюція ООН щодо Криму забороняє призов до збройних сил країни-окупанта – Клімкін

Також документ закликає Росію гарантувати правозахисникам доступ до окупованого півострова.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив, що в резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)", прийнятій третім комітетом Генасамблеї ООН, йдеться про заборону призову в збройні сили країни-окупанта. Про це він сказав під час години запитань до уряду на пленарному засіданні Верховної Ради в п'ятницю в Києві.

"Хочу окремо оголосити, оскільки це якось не пройшло в наших ЗМІ, що резолюція заявляє про заборону призову в збройні сили країни-окупанта на окупованій території", - розповів Клімкін.

Він також нагадав, що резолюція закликає країну-окупанта відповідно до міжнародного права гарантувати безперешкодний доступ до окупованого Криму міжнародних правозахисних організацій.

За словами міністра, Україна продовжить роботу над тим, щоб резолюція була схвалена Генасамблеєю ООН.

"Зараз будемо працювати над тим, щоб ця резолюція була схвалена Генеральною асамблеєю ООН, але реально у нас є дуже чіткий політичний меседж, дуже чітке послання, щодо того, що Росія зробила і робить на території окупованого Криму", - сказав Клімкін.

Нагадаємо, у рамках засідання Третього комітету Генеральної асамблеї ООН 15 листопада було схвалено резолюцію«Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)», ініційована Україною. Вперше в документах ООН Росія була названа «країною-окупантом», а Крим і Севастополь – «тимчасово окупованою територією». За резолюцію проголосували 73 країни, проти – 23, утрималися – 76 країн. Серед країн, які проголосували проти резолюції, – Білорусь, Вірменія, Іран, Індія, Китай, Казахстан, Росія, Узбекистан.

Документ також закликає Росію надати міжнародним правозахисним механізмам, насамперед Місії ООН з моніторингу за дотриманням прав людини в Україні, безперешкодний доступ до Криму з метою забезпечення моніторингу ситуації з правами людини, а також просить управління верховного комісара ООН з прав людини підготувати окремий тематичний звіт щодо ситуації на півострові.

У грудні 2016 року заплановане затвердження прийнятої резолюції на пленарному засіданні Генасамблеї ООН.

схожі новини