Новини 2016-12-01 23:43

Держкіно уточнило кількість заборонених російських фільмів та серіалів

До переліку додали ще кількадесят фільмів.

В Україні обмежено показ 579 російських художніх фільмів і серіалів. Про це повідомив голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко, уточнюючи оприлюднений напередодні перелік Національної ради з питань телебачення й радіомовлення.

«Це відбувається з різних підстав. Є формальні підстави – такі, як дата виробництва (в Україні заборонено показ російських фільмів та серіалів, вироблених та/або вперше оприлюднених після 1 січня 2014 року – ред.). 155 назв таким чином були анульовані. Є фільми, в яких брали участь особи, внесені у «чорний список», – сказав Іллєнко.

Дивіться також: Українські телеканали збільшили кількість показів заборонених російських фільмів – інфографіка

«Також заборонені до показу всі фільми, які пропагують державні органи країни-агресора, тобто Росії, та каральні органи СРСР. Це стосується фільмів, які вироблені після 1991 року. Тобто те, що стосується радянського кіно, під цю норму не потрапляє», – додав він.

За словами Іллєнка, при Держкіно існує експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрування фільмів, яка переглядає стрічки й ухвалює рішення, забороняти чи не забороняти фільм.

Раніше Держкіно оприлюднило перелік із 544 заборонених фільмів та серіалів.

Нагадаємо, 22 квітня в Україні набули чинності зміни до закону "Про кінематографію", згідно з якими забороняється демонстрація російських фільмів, не лише відзнятих після 1 січня 2014 року, але й показаних після цієї дати.

 

схожі новини