Новини 2016-12-02 15:56

Путін заявив, що для звільнення Сенцова повинні «дозріти» умови

Таку заяву він зробив на спільному засіданні Ради з питань культури і мистецтва.

Президент Росії Владімір Путін заявив, що для звільнення засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова повинні «дозріти» умови. 

Таку заяву він зробив на спільному засіданні з питань культури і мистецтва на прохання режисера Алєксандра Сокурова, який виступив на захист Сенцова.

«Дякую, що ви звернули на це увагу, знаю, що це питання чутливе, буду мати на увазі», - сказав Путін.

Він сказав, питання такого роду повинні вирішуватися судовою системою і що засуджений Сенцов не за свою творчість. 

«Він взяв на себе зовсім інші функції, як затверджують органи слідства і суду, а саме - фактично присвятив своє життя терористичної діяльності», - додав Путін.

Раніше Росія відмовила Україні у передачі політв'язнів Олександра Кольченка та Олега Сенцова, оскільки розглядає обох кримчан як громадян РФ, яке було нав'язано їм після незаконної анексії Криму.

Нагадаємо, у грудні минулого року Путін під час прес-конференції заявив, що обмін російських військових Євгєнія Єрофєєва і Алєксандра Алєксандрова повинен бути рівноцінним. У травні цього року їх обох обміняли на Надію Савченко і вона повернулася в Україну

14 червня між Україною і РФ відбувся обмін ув'язненими за формулою «два на два». Російська сторона передала Києву двох засуджених і помилуваних українців Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка, українська –  передала Москві двох одеських журналістів Олену Гліщинську і Віталія Діденка.

На даний момент утримуються під вартою в Росії Микола Карпюк та Станістав Клих. 26 травня міський суд міста Грозного оголосив їм вирок. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а  Клиха – до 20 років.

28 листопада Лефортовський районний суд Москви продовжив арешт українському журналісту Роману Сущенку, якого внесли в списки Служби безпеки на обмін заручниками.

Також у Росії засуджений до 8 років і 6 місяців позбавлення волі в колонії суворого режиму українець Сергій Литвинова.

За даними правозахисного центру «Меморіал», у Росії в 2016 році кількість політичних ув'язнених зросла в два рази