Новини 2016-12-05 08:20

В Австрії на президентських виборах перемагає екс-лідер "зелених" Ван дер Беллен

Його опонент вже визнав поразку і привітав переможця.

На виборах президента Австрії, які відбулися у неділю, 4 грудня, за даними попереднього підрахунку голосів перемагає колишній лідер "Зелених" Александер Ван дер Беллен.

Його опонент Норберт Хофер вже визнав поразку і привітав Ван дер Беллена.

За даними попереднього підрахунку, проведеного інститутом SORA за замовленням телеканалу ORF, Ван дер Беллен набирає 53,6% голосів проти 46,4% у представника Австрійської партії свободи, ультраправого Норберта Хофера. Перші результати голосування показують, що Ван дер Беллен зміг додати у підтримці порівняно з попереднім голосуванням.

Нагадаємо, що за підсумками голосування на виборах президента Австрії у другому турі, який відбувся 22 травня, перемогу здобув колишній лідер Партії Зелених Александер Ван дер Беллен. Він випередив менше, ніж на 1%, кандидата від ультранаціоналістичної Партії свободи Норберта Хофера, який раніше заявив, що Крим завжди був частиною Росії і ЄС має відмовитися від санкцій проти Москви.

Після цього пролунали звинувачення в порушеннях при підрахунку голосів - в першу чергу, пов'язаних з тим, що дуже багато бюлетені на підтримку Ван дер Беллена надійшли поштою. Ультранаціоналісти оскаржили результати виборів у Конституційному суді.

Суд скасував результати виборів президента.

схожі новини