Новини 2016-12-09 10:32

Нідерланди пригрозили зірвати Угоду про асоціацію Україна-ЄС – Financial Times

Зазначається, що лідери ЄС спробують врятувати угоду.

Нідерланди пригрозили відмовитися від ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, наполягаючи на тому, щоб документ не надавав Україні оборонних гарантій і не був кроком до членства в ЄС.

Про це прем'єр Нідерландів Марк Рютте заявив в інтерв'ю Financial Times.

"Якщо ми цього не отримаємо, то на наступний же день ми внесемо до парламенту закон, в якому йтиметься про те, що ми не будемо ратифікувати Угоду про асоціацію", - сказав Рютте.

Зазначається, що лідери ЄС у четвер зустрінуться в Брюсселі і спробують врятувати угоду.

"Ми працюємо над тим, щоб зняти всі проблемні моменти, які піднімалися на референдумі", - розповів прем'єр Нідерландів.

За словами Рютте, законодавчий компроміс, який може розблокувати Угоду, повинен мати юридичну силу. При цьому він чітко дав зрозуміти, що не хоче відмови від української угоди.

Зазначається, що якщо лідери ЄС на саміті і дійдуть до компромісу щодо Угоди, то потім ще потрібно буде поборотися за підтримку такого рішення парламентом Нідерландів.

Уряд Рютте поки немає більшості в сенаті, який може в будь-який момент піти проти домовленості між Брюсселем і Гаагою.

Нагадаємо, на саміті ЄС, який відбудеться 15-16 грудня, розглянуть питання про ратифікацію Нідерландами Угоди про асоціацію з Україною.

У Європейському Союзі 2 листопада розпочалися перемовини на тему декларації, яка має врятувати угоду про асоціацію з Україною. 

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте попросив у парламенту країни більше часу для ухвалення рішення щодо ратифікації угоди про асоціацію Україна-ЄС.