Новини 2016-12-12 18:02

Командувача російських найманців для Донбасу і Сирії помітили на прийомі в Кремлі

Групу «Вагнера» пов’язують також із замахами на непідконтрольних лідерів бойовиків на Донбасі.

На прийомі у Кремлі, який відбувся 9 грудня, російські ЗМІ помітили Дмітрія Уткіна, відомого під позивним «Вагнер» - командира російських найманців, які, за інформацією журналістів, воювали в Донбасі і в Сирії.

На офіційному сайті адміністрації президента РФ повідомляють, що в Кремль були запрошені понад 300 осіб, «які виявили особливу мужність і героїзм».

«Серед учасників заходу Герої Радянського Союзу, Герої Росії, повні кавалери ордена Слави та кавалери ордена Святого Георгія», - наголошується на сайті Кремля.

Видання «Фонтанка» виявила на зйомках з прийому, що в числі його учасників був «Вагнер».

«Ті, хто особисто знайомий з Уткіним, підтвердили: це він», - стверджує видання. Додзвонитися до Уткіна, щоб отримати коментарі, журналістам не вдалося.

У сюжеті «Первого канала» не видно, якою нагородою відзначений Уткін, зазначає «Фонтанка». За даними видання, на момент звільнення в запас у 2013 році він не мав звань Героя Росії або Радянського союзу, і не був кавалером ордена Святого Георгія.

Уткін - офіцер запасу, до 2013 року був командиром 700-го окремого загону спецпризначенців 2-ї окремої бригади ГРУ Міноборони.

За даними видання, «Вагнер» очолює однойменну компанію, де в приватному порядкунайманці проходять військову підготовку.

Крім того, раніше його бійці у 2014-2015 роках брали активну участь на боці бойовиків у війні на Донбасі. З осені 2015 року найманці Вагнера передислокувалися в Сирію.

У російському Кримінальному кодексі є стаття про найманців, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років.

Нагадаємо, одним із підрозділів групи «Вагнера» була помічена у боях на Донбасі, під час окупації Криму та в Сирії.

Групу «Вагнера» пов’язують також із замахами на непідконтрольних лідерів бойовиків на Донбасі.