Новини 2016-12-14 11:40

Суд в Амстердамі повернув скіфське золото Україні

Відповідне рішення суд виніс 14 грудня.

Окружний суд Амстердама 14 грудня виніс рішення, згідно з яким колекція експонатів з кримських музеїв буде повернуто Україні. Про це повідомляє Reuters.

Суд постановив, що Крим не є суверенною країною і тому не може претендувати на скарби як культурну спадщину. 

Таким чином, рішення про те, кому повинні бути повернуті артефакти, ухвалить український суд після того, як їх повернуть на територію України.

Позов подали чотири кримські музеї, які контролюються окупантами, з вимогою повернути колекцію з Нідерландів до Криму. У колекції зібрані понад 500 археологічних експонатів. Їх вартість оцінюється в €1,5 млн.

Нагадаємо, 21 січня 2015 року в Нідерландах почався судовий процес у справі про повернення в Україну скіфського золота. 5 жовтня минулого року суд Амстердама розпочав розгляд справи про повернення Україні.

У Міністерстві культури України раніше повідомили, що МЗС Королівства Нідерланди підтвердило визнання всіх експонатів виставки державною власністю України. 

Виставку "Крим: золото і секрети Чорного моря" відкрили в археологічному музеї Амстердамського університету на початку лютого 2014.

Вона сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких розташований у Києві, чотири – в окупованому Росією Криму.

Серед понад 500 експонатів - артефакти з скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені, мечі, панцирі, предмети побуту стародавніх греків і скіфів.