Новини 2016-12-16 15:50

У Севастополі ФСБ затримала українського активіста

За словами дружини, в Ігоря Мовенка намагаються "вибити" зізнання в екстремізмі.

У п'ятницю, 16 грудня, у Севастополі працівники ФСБ побили українського активіста Ігоря Мовенка і затримали його. Про це повідомила Кримська правозахисна група з посиланням на дружину активіста Валентину Мовенко.

За її словами, силовики приїхали на роботу до Мовенка і вилучили робочий комп'ютер.

«Через кілька годин, близько 12 дня силовики привезли Ігоря до нас додому, в наручниках. Двері відкрили ключем, який відібрали у Ігоря, хоча я була вдома. До цього часу я вже знала, що Ігоря забрали в ФСБ, так як мені про це по телефону розповіли його співробітники. Зачитали нам постанову суду на проведення обшуку, але на руки копію мені не дали». - сказала вона.

Валентина Мовенко повідомила, що їй забороняли спілкуватися з чоловіком, але Ігор встиг сказати їй, що його побили, погрожували помістити в СІЗО, якщо він не зізнається в екстремізмі.

Валентина розповіла, що при обшуку вилучили ноутбук, жорсткі диски домашнього комп'ютера, сім-карти і упаковку від стартового пакета. Також забрали мобільний телефон Ігоря. Обшук проводили 7 осіб. Під час обшуку в квартирі були присутні двоє понятих.

Працівники ФСБ проводили відеозйомку в квартирі Мовенка.

«Їх дуже зацікавили українські прапори, які у нас є в квартирі, - розповіла Валентина. – Співробітники ФСБ сказали мені, що Ігоря відвозять в севастопольське ФСБ, і якщо він сам не визнає свою провину, то суд обере запобіжний захід - утримання під вартою. А якщо визнає, то буде підписка про невиїзд або домашній арешт».

Нагадаємо, 7 вересня Мовенка побили в Севастополі за розміщену на велосипедній рамі символіку батальйону «Азов». Кримчанин потрапив до лікарні. Нападник на Мовенка назвався працівником поліції. Однак справу за побиття українця тоді не відкрили. Замість цього в Гагарінському районному суді Севастополя 22 вересня відбулося судове засідання, на якому побитого Мовенка оштрафували на 2000 рублів «за поширення нацистської символіки».

Кримчанин намагався змусити співробітників поліції порушити справу за фактом його побиття. Він писав офіційні листи в «Слідчий комітет», «прокуратуру» та «поліцію» Севастополя. Однак справу так і не порушили.

схожі новини