Новини 2016-12-19 01:00

В уряді відзвітували про перехід Приватбанку у стовідсоткову власність держави

Згідно з повідомленням, приватні акціонери Приватбанку звернулися до уряду з пропозицією, аби держава в інтересах клієнтів банку стала його повним власником.

Кабінет Міністрів України на засіданні в неділю, 18 грудня, підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід ПАТ "Приватбанк" у стовідсоткову державну власність. Про це йдеться в офіційному повідомленні на сайті уряду.

«Передбачено, що держава в особі Міністерства фінансів стане власником 100% акцій ПАТ "Приватбанк" та гарантує безперебійне функціонування цієї установи та збереження коштів його клієнтів. Ці дії відбуваються у чіткій координації з міжнародними фінансовими організаціями та за їхньої підтримки», - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що голова НБУ Валерія Гонтарєва, яка брала участь в засіданні уряду, та міністр фінансів Олександр Данилюк поінформували членів Кабміну про те, що приватні акціонери Приватбанку звернулися до уряду з пропозицією, аби держава в інтересах клієнтів банку стала його повним власником.

«Перехідний період починається з 19 грудня. Держава забезпечить плавний перехід, стабільну роботу цієї установи у звичному для її клієнтів режимі. В уряді виходять із того, що ухвалене ним відповідальне рішення врятувало як Приватбанк, так і всю банківську систему», - запевнили в Кабміні.

Згідно з повідомленням, у понеділок, 19 грудня, о 8-30 ранку про деталі ухвалених рішень на спільній прес-конференції поінформують міністр фінансів Олександр Данилюк та голова Нацбанку Валерія Гонтарєва. Крім того, вранці окремі заяви з цього приводу зроблять Президент України Петро Порошенко та прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Читайте також: НБУ дав Приватбанку три роки на усунення порушень

Як повідомлялося, за даними НБУ заборгованість Приватбанку по кредитах рефінансування перед центробанком на 1 січня 2016 року становила 27,079 млрд грн.

"Приватбанк" за січень-серпень 2016 року переказав НБУ близько 8 млрд грн в рахунок погашення коштів, отриманих в якості рефінансування в 2014-2015 роках.

Також нагадаємо, що Печерський районний суд Києва 29 липня 2016 року затвердив чотири постанови, якими передбачається арешт низки рахунків в кіпрській філії Приватбанку в рамках розслідування про заволодіння кредитів рефінансування НБУ на суму 19 млрд грн. Приватбанк назвав звинувачення безпідставними.