Новини 2011-03-05 12:34

Лукашенко обурився санкціями США та ЄС проти його дітей

Президент Білорусії Олександр Лукашенко вважає несправедливим введення візових обмежень відносно його дітей, журналістів та інших чиновників з боку США та ЄС після президентських виборів 19 грудня.

«Ну а навіщо ви моїх дітей покарали? Ну, мене покарайте, а причому тут діти? Навіщо ви десяткам безневинним, непричетним ані до виборів, ані до 19 грудня, безневинним людям закрили в'їзд? Навіщо? Не знаєте... А у нас є такі питання до уряду Америки. І ще багато-багато питань», - заявив Лукашенко у інтерв’ю газеті Washington Post, опублікованому в суботу.

Як відомо, до санкцій проти Білорусі, які ввів Євросоюз, приєдналися деякі країни, які не є членами ЄС. Брюссель підтримали дев'ять держав, у тому числі кілька країн, які є кандидатами на вступ до Європейського союзу: Хорватія, колишня югославська республіка Македонія, Чорногорія та Ісландія (з країн-кандидатів до санкцій не приєдналася лише Туреччина). До списку також увійшли Албанія, конфедерація Боснія і Герцеговина, Сербія, Норвегія і Ліхтенштейн.

Євросоюз привітав рішення цих країн приєднатися до санкцій.

Як відомо, обмежувальні заходи відносно білоруського керівництва США та ЄС ввели в кінці січня. Таким чином було вирішено покарати білоруського президента і його оточення за порушення в ході виборів і переслідування опозиції.

Санкції насамперед передбачають заборону на в'їзд до країн ЄС. У "чорні списки" було включено більше 150 чоловік: білоруський президент Олександр Лукашенко, керівники силових структур республіки, судді, співробітники виборчкомів і навіть представники державних ЗМІ.

Пізніше в "чорних списках" були виявлені неточності. Так, з'ясувалося, що в них була включена вже померла людина. Іншого (суддю Центрального району Мінська) до переліку, по всій видимості, включили двічі - під іменами Леонід Ясіновіч і Леонід Ясеновіч.