Новини 09:27

Адвокат повідомив про погіршення психічного стану Клиха

Відразу після новорічних свят українця можуть етапувати.

Адвокат українця Станіслава Клиха, засудженого до 20 років російської в'язниці за звинуваченням в участі в чеченській війні, повідомив про погрішення психічного стану свого підзахисного. Про це Докка Іцлаєв напсиав на своїй сторінці у Facebook.

Захисник відвідав Клиха у четвер, 29 грудня, однак йому не вдалося поговорити нормально з підзахисним, оскільки він постійно говорив про речі, які не стосуються справи, що, на думку Іцлаєва, свідчить про погіршення його стану.

"Розмова у нас явно не вийшла. Мені причина зрозуміла – хвороба Станіслава прогресує. Та й в СІЗО всі прекрасно розуміють, що людина хвора. Ставляться до цієї ситуації з усвідомленням того, що їм потрібно перетерпіти, оскільки у справі замішана політика. Вже коли вийшов, працівник біля дверей каже мені, що не йшов, оскільки боявся, аби Станіслав на мене не напав", – розповів адвокат.

Він також припустив, що відразу після новорічних свят може відбутися етапування Клиха. "Якщо в СІЗО Грозного розуміють, що Станіслав хворий, то там, куди його привезуть, відразу це не зрозуміють ні співробітники ФСВП, ні засуджені, з якими зіткнеться Станіслав. Можуть бути серйозні неприємності", – зазначає Іцлаєв.

Нагадаємо, 26 травня міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а  Клиха – до 20 років.

Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів. Правозахисний центр "Меморіал" вважає Карпюка та Клиха політв'язнями.

У листопаді Карпюк і Клих підписали всі необхідні документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини.

схожі новини