Новини 2017-01-10 10:06

На Львівщині невідомі спаплюжили пам'ятник полякам, загиблим під час Другої світової війни

Голова УІНП вважає акт вандалізму провокацією, спрямованою на загострення польсько-українських відносин.

На Львівщині невідомі вандали пошкодили пам’ятник вбитим полякам, які загинули від рук гітлерівських військ у 1944 році у с. Гута-Пеняцька Бродівського району на Львівщині. Про це повідомляє ZAXID.NET.

Як розповів перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Володимир Адамець, на місце виїхала слідчо-оперативна група, представники СБУ та районної влади.

Правоохоронці оцінюють пошкодження монументу і встановлюють причетних до акту вандалізму.

Український історик, голова «Українського інституту національної пам'яті» Володимир В'ятрович вважає знищення пам'ятника у Гуті Пеняцькій провокацією, спрямованою на загострення польсько-українських відносин, вигідною третій стороні.

«Пам'ятник, відкритий у 2009 році, став не лише виявом вшанування загиблих у 1944 мешканців села, але й символом участі третіх сил в розпалюванні конфлікту між нашими народами. Адже Гута Пеняцька ― польське село, знищене за наказом німецьких окупантів через провокації дислокованого тут загону радянських партизан, ― написав Володимир В'ятрович на своїй сторінці у Facebook. ― Дії вандалів на українській території не просто схожі до вандалізму, який протягом останніх місяців ми спостерігали на українських цвинтарях в Польщі. Вони аналогічні і мають ту саму мету - розпалювання війни пам'ятників».

Нагадаємо, у лютому 1944 року у Гуті Пеняцькій гітлерівські війська знищили всі 172 будинки і вбили всіх мешканців (за різними підрахунками, від 500 до 800 осіб, разом з жінками та дітьми). Врятуватися вдалося одному поляку, який зумів втекти. У польській літературі пропагувалася теза про винищення польського населеного пункту Гута Пеняцька частиною української дивізії «Галичина». Однак, за твердженням дослідника Андрія Боляновського, в той час там не діяв жоден із куренів галицької дивізії.

Зазначимо, відео пам'ятника, який постраждав від рук варварів, спочатку розповсюдили у російських медіа.

Нагадаємо, у жовтні в Польщі на кладовищі в селі Верхрата вандали зруйнували пам'ятник українцям, які загинули в роки Другої світової війни, в тому числі і воїнам УПА.

схожі новини