Новини 2011-03-08 11:58

Подерв'янський: В Україні немає еліти, а лише елітні сорти пшениці, бугаї і кабани

Художник, поет і драматург Лесь Подерв'янський вважає, що в Україні немає еліти і «майже ніколи не було». Про це вінзаявиви в програмі Бі-Бі-Сі «Добрий вечір з Лондона», коментуючи свою тезу про те, що в Україні «є лише елітні сорти твердої пшениці, бугаї, кабани.

За словами Художника, біда в тому, що еліти в Україні «майже ніколи не було».

«Єдина людина, яка щось робила у цій царині, це був Мазепа. Він виховував національну еліту, але це все дуже швидко скінчилося, ми знаємо, чим. Я колись цікавився історією, і можу сказати: так сталося, що еліта була десь до 16 століття і складалася із сімох чи вісьмох князівських родів. Майже всі ці роди були польсько-литовськими, змішані з українцями. Біда в тому, що вони не дали нащадків чоловічого роду, так все і скінчилось. В імперський час вся еліта тікала у Москву та Петербург, те саме було при «совку», і зараз ми пожинаємо плоди цього.

Подерв'янський також вважає, що місце сучасної української інтелігенції «таке саме як просто кожної людини, яка хоче бути сама собою і не більше того».

«Ти мусиш чинити так, щоб зранку тобі було не противно дивитися у дзеркало, і це не залежить від того, чи ти робітник, чи інтелігент, чи новоспечений дворянин. Я думаю, що всі люди однакові і не треба просто робити речей, за які тобі буде соромно», - підкреслив драматург.

схожі новини