Новини 2017-01-17 11:31

Музеї окупованого Криму подали апеляцію на рішення суду Амстердама щодо скіфського золота

Артефакти залишатимуться в сховищах музею.

Музеї окупованого Росією Криму розпочали процес оскарження рішення окружного суду Амстердама щодо повернення колекції скіфського золота Україні. Про це у Facebook написала перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар.

«Наші захисники отримали звістку від судового приставу щодо наміру кримських музеїв подавати на апеляцію. Процедурно вони (музеї) мають кілька тижнів аби «висловити» всі свої «фе» щодо рішення першого суду. Це фактично означає початок процесу оскарження рішення окружного суду та, відповідно, артефакти залишатимуться в сховищах музею Аларда Пірсона», - написала Джеппар.

Вона також пообіцяла повідомити деталі процесу трохи пізніше.

Нагадаємо, суд Амстердама 14 грудня ухвалив рішення, згідно з яким колекція експонатів з кримських музеїв буде повернута Україні. Суд постановив, що Крим не є суверенною країною і тому не може претендувати на скарби як культурну спадщину. 

Ще до вердикту музеї окупованого Криму заявляли про наміри оскаржити рішення, якщо воно буде не на їх користь.

Суд також постановив, що Україна має компенсувати витрати на зберігання колекції в музеї Амстердама. Суд також постановив, що музеї Криму повинні виплатити Україні та музею Амстердама 2,8 тисяч євро в якості відшкодування витрат.

За даними міністра юстиції України Павла Петренка, експонати кримських музеїв повернуться з Нідерландів до Києва наприкінці 2017 року.

Виставку "Крим: золото і секрети Чорного моря" відкрили в археологічному музеї Амстердамського університету на початку лютого 2014. Вона сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких розташований у Києві, чотири – в окупованому Росією Криму.

Серед понад 500 експонатів – артефакти з скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені, мечі, панцирі, предмети побуту стародавніх греків і скіфів. Їх вартість оцінюється в €1,5 млн.

схожі новини