Новини 17:34

«Регіонали» готові підвищувати пенсійний вік вже з наступного тижня

Парламент прийме усі необхідні для проведення пенсійної реформи законопроекти до кінця березня. Таку думку 9 березня під час «круглого столу» на тему «Пенсійна реформа в Україні» оприлюднив народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів Олексій Плотніков, повідомляє прес-служба Партії регіонів.

«Я думаю, що до кінця поточного місяця ми зможемо у парламенті прийняти усі необхідні документи для забезпечення пенсійної реформи, як і обіцяв уряд. Можливо, це буде на майбутньому пленарному тижні (з 14 по 18 березня. - Ред.). Між першим і другим читаннями проходить два тижні, тоді у квітні буде друге читання», - сказав Плотніков

За його словами, сьогодні, очевидно, що «іншого виходу, окрім як реформувати усю цю систему, просто немає».

«Головне завдання - це максимально зменшити дефіцит Пенсійного фонду, який збільшувався усі попередні роки», - підкреслив народний депутат.

За його словами, найімовірніше, пенсійна реформа передбачатиме підвищення пенсійного віку, але це відбуватиметься поступово.

«З МВФ також вдалося погодити цей момент, і пенсійний вік підвищуватиметься поетапно і поступово» - підкреслив Плотніков.

Як повідомлялось, у грудні 2010 року Кабмін запропонував Верховній Раді підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців, починаючи з 1 лютого 2011.

Таку ініціативу уряду підтримав президент України Віктор Янукович, але з уточненням, що пенсійний вік потрібно підвищувати і для чоловіків.

Проте голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що громадянам потрібно надати право добровільного вибору віку виходу на пенсію.