Новини 11:26

Для евакуації Авдіївки підготували 80 автобусів і два поїзди

Жителів міста вивезуть до Краматорська, Костянтинівки, Дружківки, Покровська, Селидового, Горняка, Новгородського, Українська, Бахмута та Слов’янська.

Оперативний штаб відпрацював евакуацію близько 12 тисяч людей в Авдіївці до найближчих 10 населених пунктів. Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко вранці, 31 січня, на засідання оперативного штабу щодо ситуації в місті, йдеться у повідомленні прес-служби Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Людей готові евакуювати до Краматорська, Костянтинівки, Дружківки, Покровська, Селидового, Горняка, Новгородського, Українська, Бахмута, Слов’янська, повідомив високопосадовець.

За словами Зубка, для такого плану підготували та тримають напоготові 80 автобусів, які одночасно можуть евакуювати до трьох тисяч людей.

Окрім того, посадовець зауважив, що для евакуації населення спланували роботу двох приміських електропоїздів, що можуть вивезти до однією тисячі 600 осіб за один рейс. Також, організували контроль за протипожежним захистом печей коксохімічного заводу. 

Зубко поінформував, що всього на аварійно-рятувальних роботах працюють 230 людей та 55 одиниць техніки.

Голова ДСНС України Микола Чечоткін зауважив, що у разі ускладнення ситуації вже сформували та утримують напоготові зведений аварійно-рятувальний загін загальною чисельністю близько 150 людей.

За його словами, у найближчі дві доби синоптики прогнозують низьку температуру, до 18 градусів морозу.

Враховуючи таку ситуацію пріоритетними завданнями для місцевих органів влади та служб цивільного захисту є недопущення виведення з ладу систем теплопостачання міста, додав Чечоткін.

Нагадаємо, Генеральний директор Авдіївського коксохімічного заводу Муса Магомедов уночі 31 січня повідомив, що підприємство зможе генерувати теплопостачання щонайменше до 10 години ранку 31 січня. Вранці 31 січня голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський поінформував, що в місті оголосили режим надзвичайного стану. Також створили штаб з ліквідації наслідків події.