Новини 21:40

Голова МЗС Британії закликав припинити вогонь на Донбасі

Боріс Джонсон заявив, що санкції проти Росії не можуть бути скасовані до повного виконання мінських угод.

Глава Міністерства закордонних справ Великої Британії Боріс Джонсон закликав сторони до припинення вогню на Донбасі, а також до негайного відновлення життєвоважливих комунікацій. Про це повідомили в прес-службі британського МЗС.

"Пріоритетом має стати повне припинення вогню відповідно до Мінських домовленостей. Я закликаю всі сторони до стриманості, а також прошу надати допомогу у відновленні і ремонті всіх життєво важливих комунікацій і допомогу в підтримці страждаючого населення. Санкції проти Росії не можуть бути зняті до виконання Мінських домовленостей ", - сказав Джонсон.

Він також зазначив, що в результаті гуманітарної катастрофи в Авдіївці жителі міста залишилися без води, електрики і опалення.

Міністр також підтвердив, що Велика Британія продовжить підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України.

Раніше у вівторок міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що провів телефонну розмову з Борісом Джонсоном, під час якої сторони домовилися про подальші контакти і спільні кроки. "Під час телефонної розмови з Борісом Джонсоном подякував за підтримку України і домовилися про подальші контакти і спільні кроки", - написав Клімкін у Twitter.

Нагадаємо, біля Авдіївки кілька днів поспіль тривають активні бойові дії між проросійськими бойовиками та українською армією. Незаконні збройні формування обстріляли житлові квартали з "Градів", місто залишилося без водопостачання, електрики та опалення при температурі повітря до мінус 20 градусів. У місті проживає понад 16 тисяч людей, серед них щонайменше 2 тисячі дітей.

Речник Міністерства оборони України з питань АТО Олександр Мотузяник підкреслив, що в разі ескалації бойових дій в районі Авдіївки, буде проводитися евакуація мирного населення. Для цього підготували 80 автобусів і два поїзди.

схожі новини