Новини 2017-02-13 15:42

Укрзалізниця відклала підвищення цін на пасажирські перевезення

За словами Войцеха Балчуна, в пріоритеті стоїть покращення сервісу.

Підвищення тарифів на залізничні пасажирські перевезення стане можливим після поліпшення рівня сервісу. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook голова правління ПАТ Укрзалізниця Войцех Балчун.

Він зазначив, що індексація тарифів на перевезення - життєво важливе питання для Укрзалізниці, але дуже дратівливий для вантажовідправників і пасажирів. Глава УЗ відзначив, що тема підвищення цін обговорюється на всіх рівнях, але рішення буде прийняте лише після поліпшення сервісу для пасажирів.

"Пасажирські перевезення - це наша унікальна публічна місія, яку ніхто інший, крім нас, не здатний забезпечити. Це великі можливості, але і велика відповідальність. Дискутуємо про індексацію пасажирських тарифів в своєму колі, на правлінні, під час стратегічної сесії з нашої пасажирською вертикаллю, в високих урядових кабінетах. На сьогодні схиляємося до наступної моделі: спочатку показуємо реальні результати поліпшення сервісу для пасажирів, задіємо внутрішні резерви для оптимізації роботи пасажирського господарства, добиваємося від працівників належного ставлення до своїх обов'язків. І тільки потім повертаємося до теми тарифів ", - зазначив Балчун.

Нагадаємо, до цього глава УЗ заявляв, що рішення про підвищення тарифів на пасажирські залізничні перевезення на 25% було прийнято в Мінінфраструктури та Мінекономрозвитку.

Раніше глава Мінінфраструктури Володимир Омелян заявив, що вартість тарифів на пасажирські та вантажні залізничні перевезення поки не буде збільшена. За даними Мінінфраструктури, поки проект, запропонований Укрзалізницею щодо можливого підвищення тарифів як на пасажирські, так і вантажні перевезення, проходить громадське обговорення, яке триватиме до 18 лютого.

У листопаді 2016 року Укрзалізниця внесла на розгляд відповідних центральних органів виконавчої влади питання індексації тарифів на пасажирські перевезення на 35%. Компанія запропонувала індексувати тарифи в два етапи: в першому кварталі і в четвертому кожен раз на 16%. За розрахунками, зміна тарифу збільшить вартість проїзду в середньому лише на 19,4%.