Новини 2011-03-11 16:25

Азаров твердить, що не знає, кому віддав найбільші квоти на зерно

Прем'єр-міністр Микола Азаров нічого не знає про компанію "Хліб Інвестбуд", яка отримала в 2010-2011 роках найбільшу кількість квот на експорт зерна і замовлення на поставку зерна до Агарного фонду.

Про це він сказав на прес-конференції, присвяченій підсумкам діяльності уряду.

Нагадаємо, монополіст аграрного ринку "Хліб Інвестбуд"отримав підряд Агарного фонду на закупівлю 5 млн т зерна на 7 млрд грн. Взимку компанія отримала велику частину квот на експорт зернових.

При цьому, держава віддала 51% статутного капіталу ТОВ "Хліб Інвестбуд" приватному ТОВ "Каласар",  до діяльності якого причетні бізнес-партнери родини міністра АПК Миколи Присяжнюка. Проте Присяжнюк публічно заявляв проте, що держава контролює 61% ХІБу.

На запитання про те, що в статутному капіталі цієї компанії з літа 2010 року переважає капітал невідомої приватної структури, що підтверджується даними з Єдиного державного реєстру, Азаров відповів:

"Я звик будь-яку інформацію детально перевіряти. Ви зараз сказали на всю країну (про те, що в статутному капіталі "Хліб Інвестбуд" переважає приватний капітал – ред.) - йде ж прямий ефір, а правда це, чи ні, нікому не відомо", - заявив він.

Як раніше повідомляв Тиждень, за монополістом ринку - компанією "Хліб Інвестбуд" стоять російські інтереси, а точніше інтереси конкретної персони - Владіміра Путіна. Офіційні документи, які отримав Тиждень, наочно засвідчили: з серпня 2010 року держава не контролює віднедавна головного зернотрейдера.

Де-юре ним керує товариство з обмеженою відповідальністю "Каласар", коріння якої пов’язане з бізнес-середовищем "аграного" міністра Миколи Присяжнюка. Тиждень продовжив дослідження в цьому напрямі й з’ясував, що ниточки ведуть ще далі – у Росію.

9 березня Рахункова палата повідомила, що Аграрний фонд у 2010 році не виконував функції "цінового регулятора" на аграрному ринку. Так, Аграрний фонд, з дозволу Кабміну, проводив реалізацію зернових культур окремим зернотрейдерам, що не було пов'язано з державним ціновим регулюванням. Близько 70 % зерна інтервенційного фонду реалізовано у 2010 році шести підприємствам, які отримали квоти на експорт зерна.

Відзначимо, із розподілом квот свого часу розгорівся скандал, оскільки багато компаній не змогли вчасно отримати висновки Мінагропроду про наявність зерна і подати заявки."Хліб Інвестбуд" тоді отримала найбільшу квоту - право на вивезення 750 тисяч тонн зерна.