Новини 2017-02-20 09:57

Прокурор Чорногорії звинуватив владу Росії у причетності до спроби держперевороту

За словами прокурора, такі висновки були зроблені на основі свідчень фігурантів справи і даних з їх переговорів.

Спеціальний державний прокурор Чорногорії Мілівое Катніч звинуватив державні органи Російської Федерації у причетності до спроби перевороту під час виборів в країні, повідомляє чорногорська газета Vijesti.

«За цими подіями стоять націоналістичні структури з Росії, але тепер ми також знаємо, що до них були причетні російські державні структури», - сказав Катніч.

За словами прокурора, такі висновки були зроблені на основі свідчень фігурантів справи і даних з їх переговорів. Переворот, як заявив Катніч, був організований для запобігання вступу Чорногорії в НАТО.

Нагадаємо, на початку листопада 2016 року прокуратура Чорногорії оголосила, що запобігла планам вбити прем'єр-міністра Міло Джукановича, яке готували «російські націоналісти». Ця ж група, за даними влади, збиралася «взяти штурмом» парламент країни. Як додає The Guardian, «змовники» планували проникнути в будівлю під виглядом поліцейських.

Згодом глава Ради безпеки Російської Федерації Ніколай Патрушев вибачився за спробу перевороту в Чорногорії і плани вбити прем'єр-міністра країни, до яких, ймовірно, причетні громадяни Росії.

Росія заперечує свою причетність, але активно підтримує місцеві групи, які виступають проти вступу Чорногорії у НАТО.

схожі новини